Choć wydawałoby się, że świat bukmacherski w dzisiejszych czasach nie jest nas w stanie praktycznie niczym zaskoczyć, tak naprawdę bukmacherzy stale starają się znaleźć metodę na przyciągnięcie do siebie nowych klientów. Każdy nowy bukmacher próbuje zaoferować coś czego nie ma inna firma, czymś co zaskoczy swoich potencjalnych klientów.

legalna gra w karty na pieniądze w polsce
Jak grać legalnie w pokera online? W Betgames od STS!

Wśród tych operatorów zakładów bukmacherskich znajduje się STS (Star-Typ Sport) – polska firma legalnie działająca na rynku już od 1997 roku, początkowo wyłącznie stacjonarnie, a potem również przez Internet. Swoją legalność zachowała nawet po bardzo restrykcyjnej Ustawie Hazardowej z 2017 roku, która wymagała zgody ze strony Ministerstwa Finansów na prowadzenie jakichkolwiek usług związanych z hazardem. Licencja przyznana STS obejmuje zarówno działalność Internetową, jak i stacjonarną. To jednak ta pierwsza cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

STS jako pierwsze w Polsce wprowadziło 30 sierpnia ubiegłego roku nową usługę o nazwie Betgames. Jest ona świetnym rozwiązaniem dla osób, którym nie podoba się oczekiwanie na rozegranie się obstawionego spotkania, a rezultat swojego zakładu chcieliby poznać niemalże od razu. Czym tak naprawdę jest Betgames i czy dzięki niemu możemy zagrać legalnie w Pokera bez wizyty w kasynie? To nie jedyne pytania, na które mamy zamiar odpowiedzieć w naszym artykule, mającym za zadanie w pełni wyjaśnić wszystkie podstawowe sprawy związane właśnie z Betgames.

Czym tak właściwie jest Betgames?

Betgames stanowi najnowszą usługą Polskiego bukmachera STS. Polega ono, w wielkim skrócie, na obserwowaniu symulowanych gier w pokera i dwie inne gry karciane (wojna i bakarat), a w trakcie tego obstawiania wyników poszczególnych etapów tychże gier. Wszystko przebiega na żywo, a główną osobą przeprowadzającą całą symulację jest krupier. Graczy musimy sobie sami wyobrazić, a krupier jest zawsze jednym z nich. Jest to prawdziwa osoba występująca na żywo i odpowiedzialna zarówno za rozstawianie kart, jak i bieżące tłumaczenie sytuacji, która miała miejsce na danym etapie zabawy.

Autorzy systemu na stronie www.sts.pl udostępnili do dyspozycji graczy czat grupowy, na łamach którego mogą wymieniać się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi danej gry, a także dzielić się doświadczeniami, cieszyć się z wygranych i wspierać w przypadku porażek. Jedną z podstawowych zalet Betgames jest szybkość realizacji zakładu – obstawiamy grę na żywo, która trwa mniej więcej dwie minuty (w przypadku pokera jest to nawet 5, ze względu na ilość faz). Rozwiązanie zakładu następuje w tym właśnie czasie, co stanowi jedno z najbardziej płynnych rozwiązań na arenie bukmacherskiej.

bonus w sts za darmo 2020
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Czy „granie” w Pokera w STS jest legalne?

W związku ze sposobem działania gry w pokera na łamach Betgames, które jest usługą w serwisie bukmacherskim, a nie na kasynie online (na które jedyną licencję ma państwo polskie, a nie STS), jest ono często mylone z właściwym graniem w pokera. Tak naprawdę jednak nie jest to granie, a oglądanie symulowanej gry w Pokera – takiej, w której nie biorą udziału prawdziwi gracze, a jedynie krupier, który rozdaje karty wirtualnym graczom (musimy ich sobie wyobrazić). 

Sami nie gramy w Pokera – cała sprawa polega jedynie na oglądaniu i obstawianiu kolejnych etapów rozgrywki. Ta specyficzna forma bukmacherki jest zatem w pełni legalna. Potwierdza to zresztą obecność firmy STS, z której inicjatywy powstała cała usługa, na liście podmiotów uprawnionych przez Ministerstwo Finansów do prowadzenia działalności hazardowej. Co więcej, STS pozyskało na to licencję zarówno stacjonarną, jak i Internetową.

Zasady gry w Pokera oraz obstawiania jego symulacji w Betgames

Poker jest najpopularniejszą na świecie grą karcianą, jednak występującą w wielu różnych odmianach. W Betgames zdecydowano się na skorzystanie z dobrodziejstw tej najpopularniejszej – Texas Hold’em Poker. W symulacji bierze więc udział sześciu graczy, do dyspozycji których oddana zostaje talia 52 kart. Z niej wylosowane zostają po dwie unikalne karty dla każdego z graczy, a następnie pięć takich, z których może skorzystać każdy. Zadaniem gracza jest skomponowanie z palety siedmiu kart pięciokartowego układu, przy czym gracz, który ułoży najmocniejszy wygrywa. Zasady gry w tę odmianę pokera wyszczególniają niżej wspomniane układy:

 • poker królewski – karty w kolejności od asa do 10, tego samego koloru;
 • poker – karty w kolejności od mniejszej niż as, tego samego koloru;
 • kareta – cztery karty o tej samej wartości;
 • full house – jedna trójka (trzy karty tej samej wartości) i para;
 • kolor – wszystkie karty w tym samym kolorze, ale w losowej kolejności;
 • strit – karty ułożone w kolejności, ale posiadające inny kolor;
 • trójka – karty z trzema tymi samymi wartościami;
 • dwie pary – dwie pary tych samych kart;
 • para – jedna para zawierająca te same karty;
 • wysoka karta – najgorszy układ, niespełniający żadnego z powyższych warunków.
Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl100 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Naturalnie rzecz biorąc istnieje możliwość, że dwóch graczy dysponuje tym samym układem – w takiej sytuacji o wygranej decydują wartości składowe kart w układzie. Jeżeli i te okażą się dokładnie takie same, wygra gracz o mocniejszej karcie wysokiej. Jeżeli i to nie pomoże, ogłasza się remis – w jego wypadku obydwaj wirtualni gracze wygrywają.

Sama rozgrywka dzieli się na cztery etapy, przed każdym z których możemy postawić nasze pieniądze.

 1. na pierwszym etapie krupier rozdziela po dwie unikalne karty na jednego gracza
 2. drugi etap zakłada rozłożenie trzech kart wspólnych
 3. na trzecim etapie krupier dokłada kolejną kartę wspólną
 4. ostatnia, piąta karta wspólna zostaje dołożona na czwartym etapie – wtedy też następuje rozwiązanie zakładu i koniec rozdania

Nie jest powiedziane, że dane rozdanie nie może się zakończyć przed dojściem do ostatniego jego etapu. Jeżeli zwycięzca zostanie wyłoniony chociażby na trzecim etapie, to  wtedy zakończy się rozdanie.

Mówiąc o obstawianiu trzeba powiedzieć, że możemy tutaj postawić na konkretnego gracza – jeżeli okaże się, że wygra, również i my wygramy, niezależnie od układu, jaki umożliwił mu właśnie zwycięstwo. Możemy też postawić na konkretny układ – jeżeli zwycięzca będzie używał właśnie niego, my też zwyciężymy. Jeżeli z kolei założymy, że rozdanie skończy się wygraną gracza numer 4 „Full Housem:, możemy postawić zakład na niego oraz układ, w osobnych zakładach. 

poker online legalnie w polsce
Darmowy bonus bez depozytu w STS Betgames

Inne gry karciane w ofercie Betgames

Betgames to jednak nie tylko poker online – obecnie usługa popularnego operatora STS obejmuje również dwie inne gry karciane:

 • Wojna – w ramach tej usługi rozgrywa się ona na niemal identycznych zasadach, jak jej rzeczywisty odpowiednik. Różnica jest jedna – „wojna” ma charakter remisu i jest jedną z ostatecznych opcji. W symulowanej rozgrywce bierze tutaj udział jeden gracz i krupier. Zabawa polega na wykładaniu kart obu graczy i porównywaniu ich wartości. Ten, którego wartość jest większa – wygrywa. Jeżeli zaistnieje sytuacja, w której obie z wyciąganych kart będą miały dokładnie taką samą wartość, dojdzie do wojny. W Internetowej wersji ma ona formę remisu.

  Gra w wojnę składa się z dwóch etapów, przed którymi możemy obstawić wynik. W pierwszym etapie krupier wykłada na stół kartę dla gracza. W drugim z kolei wykłada kartę dla siebie – to wtedy właśnie obie wartości są porównywane, a zakład rozwiązany. Jeżeli chodzi o nasze opcje związane z obstawianiem, są cztery. Możemy postawić na wygraną krupiera lub wirtualnego gracza, uznać, że będzie remis bądź też wskazać kolor lub wartość następnej karty, która pojawi się na stole. Sama rozgrywka trwa z kolei do dwóch minut. Jest nieskomplikowana, niewymagająca i odpowiednia na pierwszą przygodę z hazardem tego typu.
 • Bakarat – trzecia z oferowanych gier to swoista nowość na rynku polskim, nieznana jeszcze szerszej widowni z naszego kraju. Jej zasady są bardzo podobne do gry w „oczko” – krupier i wirtualny gracz wykładają po dwie karty, po czym sumowana jest liczba punktów idących razem z nimi (karty od 2-9 to dokładnie taka sama ilość punktów, jak ich wartość, karty od 10 do króla nie posiadają wartości, natomiast as to równowartość jednego punktu. Wygrywa osoba, której suma punktów będzie najbardziej zbliżona do dziewiątki. Istnieje jednak kilka informacji dodatkowych. Jeżeli bowiem ilość punktów posiadanych przez gracza będzie równa lub mniejsza niż pięć, a w przypadku krupiera większa lub mniejsza niż 2, następuje wylosowanie trzeciej karty. Jeśli z kolei suma punktów będzie stanowić liczbę trzycyfrową, druga cyfra ich liczby będzie naszym wynikiem punktowym (dla 14 to 4).

  Granie w bakarat to trzy etapy zabawy. W pierwszym z nich krupier pobiera kartę dla gracza. W drugim pobiera jedną dla siebie, a w trzecim – jednocześnie wykłada na stół drugą kartę gracza i siebie samego. Wtedy następuje podliczenie punktacji i – w tym samym etapie – dodanie trzeciej karty (ale tylko wtedy, gdy spełnione zostaną wyżej wspomniane warunki). Rozmawiając o opcjach związanych z obstawianiem – możemy oczywiście postawić na wygraną któregoś z graczy oraz remis. Jest też możliwość wytypowania kolejnej karty, która pojawi się na stole. Cała rozgrywka trwa około 2 minuty i jest bardzo płynna. Zasady z kolei są proste do przyswojenia.
legalny bukmacher betfan oferta bonusów
Legalny bukmacher Betfan – Kod promocyjny na darmowy bonus

Choć w sumie obecnie są więc tylko trzy opcje obstawiania gier karcianych na żywo, z uwagi na popularność samej usługi oraz coraz większy napływ graczy, STS z pewnością postawi na jej rozwój. Można się więc spodziewać, że wraz z rozwojem i czasem w końcu w ofercie firmy pojawią się nowe opcje gry.

Opinie na temat pokera online w Betgames

Jako że Betgames jest stosunkowo nową, bo wprowadzoną w życie 30 sierpnia 2019 roku usługą, obecnie wciąż mamy do czynienia z tak zwanym procesem zapoznawczym – gracze sprawdzają, czy ta forma rozrywki sprawdza się w ich przypadku i czy rzeczywiście warto się w nią bawić. Opinie na temat usługi jak dotychczas są pozytywne, a sama w sobie jest chwalona między innymi za przystępność, pełną integrację z platformą bukmacherską STS oraz saldem konta na niej obecnym. Opinie o Betgames sprawiają również, że sama usługa staje się lepsza, gdyż STS to jeden z nielicznych bukmacherów, który słucha uwag swoich klientów. Tak brzmią przykładowe opinie:

 • „Korzystałam już z usług wielu bukmacherów i tylko ten tak naprawdę oferuje coś takiego, jak Betgames. Uwielbiam obstawianie na żywo – szybka wygrana i ten niezapomniany dreszczyk emocji. Gdyby to wszystko jeszcze było nieco bardziej zróżnicowane… trzy gry to dla mnie mało!”
 • „Nigdy nie widziałem u firmy zajmującej się typowym obstawianiem wyników spotkań sportowych usługi, która pozwoli na obstawianie gier karcianych rozgrywanych w momencie obstawiania. Moim zdaniem genialny pomysł, a na pewno pionierski i w chwili obecnej niewykorzystywany nigdzie indziej.”
 • „Dziwiłem się, że zagraniczne serwisy bukmacherskie zawierają w sobie możliwość gry „zmyslonej”, czy tam symulowanej – zwał jak zwał – i na bieżąco obstawiania jej, a w Polsce tego nie ma. Teraz nie mam powodów do zdziwienia i narzekania. Zwłaszcza, że cała usługa nie powstała na kolanie, a wygląda i działa wybornie – nic nie tnie, co ma znacznie przy tego typu szybkich zakładach. Wszystko wygodnie, przejrzyście, wraz z zasadami pod samą grą. A w dodatku powiedzmy, że plusem jest zawsze piękna i uśmiechnięta krupierka! Kocham życie!”
 • „Super sprawa dla osób nielubiących obstawiać wyników gier sportowych, ale posiadających nutkę hazardzisty i chcących zrealizować swoje kupony w mgnieniu oka. Dzięki temu jest to możliwe.”

Podsumowanie

W chwili obecnej Betgames jest jedyną tego typu usługą na polskim rynku, wprowadzoną jako coś innowacyjnego przez firmę STS, działającą na rynku polskim nieprzerwanie od ponad dwudziestu lat. Przed zagraniem i skorzystaniem z tej usługi należy mieć świadomość, że jest ona w pełni legalna, jednak podlega wszelkim zasadom, jakim podlegają inne formy hazardu – wymaga zatem ukończonego osiemnastego roku życia.

Tak naprawdę całość podlega pod zasady bukmacherki, gdyż pod przykrywką gier karcianych znajduje się tak naprawdę obstawianie. W czasie rzeczywistym, z jeszcze większą ilością emocji oraz w towarzystwie krupiera i innych obstawiających, ale wciąż obstawianie. Jest to wspaniałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy jeszcze nie mieli okazji zakosztować uroków płynących z udziału w zakładach online, ale też dla tych, którzy często to robią, ale potrzebują pewnego rodzaju nowości.