Wielu początkujących graczy zastanawia się, czy firmy bukmacherskie naprawdę oszukają swoich graczy? W końcu po internecie krąży tak wiele historii o tym, że ten czy tamten oszukał swoich graczy. Jednakże czy to jest prawda? O tym dowiesz się już za chwilę!

Czy bukmacher oszukuje na zakładach?

Jak to sprawdzić?

Pierwszym krokiem do rozpoczęcia procesu sprawdzenia uczciwości danego bukmachera jest to, czy uzyskał on zgodę Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów w naszym kraju. Dodatkowo warto poznać opinie danego bukmachera z kilku znanych i zaufanych źródeł. Oprócz tego możemy też odwiedzić dowolne forum i zadać tylko kilka pytań na temat bukmachera. Na pewno uzyskamy odpowiedź i będziemy mogli ocenić, czy dany bukmacher dopuścił się wcześniej jakichś oszustw, czy też tak nie było.

typowanie meczów za darmo w sts
Obstawianie za darmo w STS – Kod promocyjny na bonus bez wpłaty własnej

Dlaczego gracze myślą, że bukmacherzy oszukują?

To dość proste, ponieważ głównym założeniem oferowania zakładów w firmie bukmacherskiej jest to, że gracze mają tracić swoje pieniądze, podczas gdy firma na tym zarabia. Te kilka razy, przy których kilku typerów mogło wygrać, to tylko drobny ludzki błąd danego eksperta. Tak to mniej więcej wygląda z perspektywy firm bukmacherskich – ponieważ jak same piszą one na swoich blogach, dostarczają one rozrywki swoim klientom, a nie zarobki.

Warto jest też pamiętać o tym, że legalny bukmacher nie popełnia zbyt wielu błędów, a najbardziej oczywiste pomyłki doprowadzą jedynie do wycofania danego typu z obiegu i zwróceniem postawionych kwot graczom, co oczywiście uznawane jest przez wielu za ,,oszustwo”.

Nie bronimy tu oczywiście takich akcji, ale większość bukmacherów stara się przestrzegać zasad zawartych w swoich regulaminach. Z drugiej strony, jeśli wszystko pójdzie dobrze i wygrasz, kasa na pewno zostanie Ci wypłacona. Pamiętaj jednak, że dotyczy to tylko legalnych bukmacherów – ponieważ tak naprawdę nielegalni bukmacherzy nie mają prawa działać w naszym kraju. Jeśli grasz w gry nielegalnie, jaki jest ich interes w oferowaniu ci zapłaty za wygraną? W końcu komu się poskarżysz, że taki bukmacher nie wypłacił ci należnej kasy?

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Wydarzenia, których nie spodziewał się nikt

To oczywiste, że zakłady bukmacherskie opierają się na zdarzeniach losowych, ale czasem występują sytuacje, które są wręcz nie do rozstrzygnięcia. Przykładem są niedawne zakłady specjalne na wybory prezydenckie w USA. W końcu tak naprawdę nie wiemy, czy obecny „prezydent” legalnie sprawuje swoje rządy, z powodu licznych kontrowersji. Dlatego też wielu bukmacherów po prostu wstrzymuje lub anuluje wszystkie zakłady na to wydarzenie.

Naturalnie legalne firmy starają się to rozstrzygnąć w miarę polubowny sposób, ale z drugiej strony warto jest zauważyć, że nieważne co w takiej sytuacji zrobi bukmacher i tak niektórzy ludzie będą niezadowoleni z takiego podejścia do tematu.

Czy warto jest wierzyć plotkom o oszustwach bukmacherów?

Jedni mówią nie, inni tak – nie będziemy tego teraz oceniać. W końcu, jak każda firma nastawiona na zysk, stara się chronić własne interesy. Innym aspektem jest to, że polskie gry losowe są mocno stygmatyzowane, dlatego w oczach opinii publicznej wszyscy bukmacherzy nie działają zgodnie z prawem.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.