Wiele osób, które zaczynają swoją przygodę z zakładami, szuka poradników o tym, jak dobrze obstawiać. W każdym znajduje się zaś porada, że najważniejsze jest zbieranie i analiza danych. Jak powinna ona jednak wyglądać?

obstawianie meczów piłkarskich
Jak analizować spotkania piłkarskie żeby móc wygrać z bukmacherem

Wybór wydarzenia

Przyglądając się ofercie weekendowej zakładów piłkarskich, możemy czuć się skołowani. Dla wielu jest ona atrakcyjna i wybierają oni mecze po kursach lub nazwach drużyn. Takie granie i wybieranie drużyn, które można wręcz nazwać „na chybił trafił” nie jest dobrą strategią. Jak więc powinno to wyglądać? Powinniśmy zastanowić się nad wyborem ligi, o której wiemy dużo lub do której mamy dostęp. Nie ma sensu obstawiać ligi skandynawskiej o której nic się nie wie, a tym bardziej nigdy na oczy nie widziało. Najważniejszym kryterium wyboru powinien być właśnie dostęp do informacji, zwłaszcza w języku polskim.

Analiza spotkania piłkarskiego

Wybierając mecz, który umieszczamy na naszym kuponie, powinniśmy brać pod uwagę szereg informacji, które przybliżą nas do oczekiwanego rezultaty, czyli zwycięstwa:

1) Sprawdź składy. Wiele osób ignoruje ten aspekt i nie zwraca uwagi na kontuzje. Potem jednak nagle okazuje się, że najskuteczniejszy strzelec nie bierze udziału w meczu, a gracz kreujący wszystkie akcje jest kontuzjowany i zastępuje go ktoś zupełnie nam nieznany. Dlatego warto przed meczem sprawdzić skład i zdecydować czy chcemy w takim wypadku postawić na dany mecz.

2) Ważny jest bilans spotkań pomiędzy drużynami. Trzeba jednak odpowiednio do tego podejść. Nie możesz sugerować się meczami, które odbyły się kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt lat temu. Bierz pod uwagę te z ostatnich dwóch, trzech sezonów.

sts kod promocyjny betonline
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

3) Przeanalizuj tabelę ligową. Gdy stawiamy po nazwach, często może okazać się, że popełniamy wielki błąd. Zespoły, o których nigdy nie słyszeliśmy, mogą być zespołami, które są mniejsze, ale nadal silne albo mogą być odkryciem danego sezonu. Przeglądając tabele, unikniemy nieprzyjemnych porażek. Warto też przyglądać się jak dana drużyna gra na wyjedzie, a jak u siebie. Jest przecież wiele drużyn, które na meczach wyjazdowych są tylko cieniem tego, co prezentują na obiekcie domowym.

4) Sprawdzaj kalendarz sportowy. Wystawiając kupony w środku tygodnia, często nie zwracamy uwagi, jaki mecz obstawiamy, a to może odbić się dla nas czkawką. Często bowiem zdarza się, że w meczach pucharowych trenerzy wystawiają zawodników rezerwowych, by Ci z podstawowego składu mogli się zregenerować. Jest tak, ponieważ puchary są mniej ważne niż zbliżające się duże mecze w lidze. Najmocniejsze zespoły rozgrywają przecież mecze co 3,4 dni, więc oczywiste jest, że nie w każdym meczu wystąpią gwiazdy danej drużyny.

5) Staraj się oglądać spotkania. W czasach dostępu do telewizji cyfrowej i internetu nie jest dużym problemem znaleźć kanał lub stronę, która oferuje nam obejrzenie meczów na żywo. To pozwoli nam na lepsze analizowanie formy danej drużyny niż suche statystyki. Do tego możemy wtedy obstawiać zakłady LIVE i natychmiastowo reagować na sytuacje.

Musisz nawet pamiętać, że nawet będąc najlepszym analitykiem, nie będziesz w stanie przewidzieć wszystkiego. Ile razy jest tak, że w ostatnich minutach wygrana zmienia się w remis, a remis w porażkę. Nic na to nie poradzisz. Poprawna analiza za to znacznie zwiększy twoje szanse. Jeśli będziesz dobrze zorientowany, to twoja wiedza będzie już połową sukcesu w zakładach. Warto także sięgać do mniej popularnych źródeł wiedzy, jakimi są miejscowe serwisy lub gazety. Im więcej wiesz, tym większa szansa, że trafisz. Warto też podpytać znajomych lub rodzinę, która być może mieszka w mieście danego klubu. Takie osoby raczej nie odmówią pomocy, a nawet bardzo chętnie pomogą.

Mamy nadzieję, że nasze rady przynajmniej odrobinę ułatwią wam analizowanie spotkań. Oczywiście są to tylko i wyłącznie luźne porady, które możecie dowolnie zmieniać i modyfikować. Każdy bowiem powinien znaleźć strategię gry, która będzie odpowiadać jego podejściu do zakładów i predyspozycjom. To tego momentu jest już tylko krok od wygrywania w zakładach bukmacherskich.