Zakłady bukmacherskie to dynamicznie rozwijająca się branża, którą z roku na rok zaczyna interesować się coraz więcej osób. Zdecydowana większość graczy obstawia najpopularniejszy w Polsce sport, piłkę nożną. Niektórzy ograniczają się do najważniejszych spotkań, rozgrywanych przez reprezentacje narodowe lub w ramach Ligi Mistrzów czy Ligi Europy. Wielu graczy jednak stara się analizować także i te nieco mniej popularne mecze, odbywające się w ligach narodowych. Niezależnie od tego, czy obstawiasz te najbardziej popularne spotkania, czy interesujesz się mało znanymi ligami, zaprezentuję ci teraz kilka użytecznych informacji, które powinny znacząco ułatwić twoje analizy przedmeczowe.

jak obstawiać piłkę nożną
Jak poprawnie obstawiać mecze piłki nożnej?

Zakłady typu 1X, X2

Bardzo wielu graczy ogranicza się do najbardziej podstawowych zakładów obejmujących jedynie wynik danego meczu piłki nożnej. Jest to duży błąd. Współczesne firmy bukmacherskie oferują swoim graczom ogrom możliwości i rynków, które pozwalają znaleźć znacznie bardziej korzystniejsze zakłady. Jednym z tego typu rynków jest zakład łączący dwa wydarzenia w jedno. Jest on zazwyczaj opłacalny w przypadku, w którym przewidujemy zwycięstwo lub remis znacząco słabszej drużyny.

Jeżeli przewidujemy, że niedoceniania przez bukmachera drużyna zagra bardzo dobry mecz, właśnie tego typu zakład to najlepsza opcja. Ma on co prawda znacznie niższy kurs niż zakład na remis lub wygraną underdoga, ale w przypadku tego typu meczy konkretny wynik jest ciężki do przewidzenia. Zakład typu X2 oferuje graczom niższy, ale wciąż wysoki kurs, a zarazem znacznie wyższe prawdopodobieństwo sukcesu.

bonus w sts za darmo 2020
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Zakłady na gola do 15 minuty

Tajemnicą poliszynela jest fakt, że różne ligi narodowe mają specyficzny, różniący się między sobą temperament. Na przykład wśród europejskich pierwszych lig gole strzelone do piętnastej minuty w Ligue 1 zdarzają się najczęściej, a w rumuńskiej Liga 1 najrzadziej. Tutaj właśnie gracze skorzystać mogą z oferty bukmachera (na przykład Milenium lub Betfan)na strzelenie gola do 15 minuty.

W internecie znaleźć można ogromną ilość danych statystycznych dotyczących danych drużyn oraz lig. Niektóre drużyny znacznie częściej strzelają lub tracą gola do 15 minuty niż inne. Dzięki dobrze przeprowadzonym, opartym na statystyce analizom gracz może stworzyć mający duża wartość, zwycięski kupon.

Jak obstawiać żółte kartki?

W ofercie takich firm bukmacherskich jak Betfan lub Milenium znajdują się także zakłady na żółte i czerwone kartki. Gracze obstawić mogą zarówno konkretnych zawodników, jak i liczbę kartek danej drużyny lub w danym meczu. I tutaj znów warto sięgnąć do statystyk – niektórzy sędziowie pozwalają zawodnikom na ostrą grę i rzadko sięgają po żółty oraz czerwony kartonik, inni zaś są nadzwyczaj srodzy i nie boją się ukarać piłkarzy kartkami.

Zazwyczaj niewiele kartek jest pokazywanych podczas spotkań towarzyskich. Brutalne natomiast często są derby miast oraz mecze pomiędzy nielubiącymi się drużynami. W takim wypadku zakład na czerwoną kartkę lub dużą ilość żółtych okazać się może dobrym rozwiązaniem.

zakłądy bukmacherskie betclic polska
Legalny bukmacher Betclic oferuje darmowy cashback 550 PLN

Warto sprawdzać harmonogram

Bardzo istotnym czynnikiem dla analiz przedmeczowych jest również harmonogram oraz waga danego meczu. Szczególnie w okresie kwalifikacji do Ligi Mistrzów, Ligi Europy oraz pucharów narodowych warto zwracać uwagę na spotkania, jakie rozegra konkretna drużyna. Gdy niewiele jest czasu pomiędzy meczami, wiele drużyn znacznie bardziej cenić może mecze rozgrywane w ramach Ligi Mistrzów niż np. te grane podczas kwalifikacji do pucharu danego kraju. Te mniej ważne dla drużyn mecze często rozgrywane będą drugim składem, co stwarza okazje dla graczy do upolowania bardzo atrakcyjnych kursów na pozornie mało prawdopodobne wydarzenia. 

Warto także pamiętać, że drużyny, które mają pewny awans mniej będą się przykładać do spotkań nieprzynoszących im większych korzyści. I tak na przykład w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów kluby takie jak FC Barcelona czy Liverpool w przypadku zagwarantowanego pierwszego miejsca w tabeli mogą grać nieistotne mecze z mniejszą werwą. Historia piłki nożnej zna wiele przypadków niespodzianek, które sprawiły znacznie słabsze kluby w starciu z wielkimi faworytami.

Mecze u siebie i mecze na wyjeździe

Dla szacowania szans na wygrają bardzo istotne jest także miejsce rozgrywania meczu. Polscy bukmacherzy zawsze jako pierwszego podają gospodarza danego spotkania, na drugim miejscu zaś dają gościa. I tak właśnie miejsce rozgrywania meczu jest istotnym czynnikiem w przedmeczowej analizie. Wszak gra przed własną publicznością stanowi zapewnia piłkarzom nie tylko dodający skrzydeł doping, ale także tworzy u nich presję psychiczną.

Często jednak wpływ dopingu kibiców jest znacząco przeszacowywany. Warto brać natomiast pod uwagę czas podróży drużyny do miejsca rozgrywania meczu. Dalekie wyjazdy bywają męczące dla piłkarzy, co często ma przełożenie na wynik meczu.

UWAGA BONUS: Polski bukmacher STS z okazji uruchomienia usługi Betgames oferuje graczom nowy bonus 29 PLN bez depozytu i 20 PLN bezpiecznego zakładu w Betgames na gry karciane jak poker, wojna i bakarat. Dodatkowo 1200 PLN za pierwsza wpłatę. Żeby otrzymać bonus bez depozytu należy wpisać kod promocyjny „BETONLINE” podczas zakładania konta na stronie www.sts.pl.

Historia spotkań między drużynami

Podczas pracy nad przedmeczową analizą nie wolno zapominać o historii spotkań pomiędzy grającymi drużynami. Zdarza się, że jedna z dwóch drużyn na podobnym poziomie statystycznie znacznie częściej wygrywa, lub też bardzo często ich spotkanie kończy się remisem. Szczególnie cenne są wyniki najświeższych konfrontacji pomiędzy drużynami – im nowsze mecze, tym większa część obecnego składu drużyny grała w poprzednim meczu.

W takich przypadkach warto kierować się statystyką, bowiem takie różnice często są efektem niedostrzegalnych czynników takich jak temperament drużyn czy rodzaj przyjętej taktyki. Analiza historycznych spotkań między drużynami, szczególnie tych świeżych, to doskonała okazja na złapanie szczególnie korzystnego kursu.

Odrobina szczęścia i ogrom rozwagi

Nade wszystko jednak gracze powinni kierować się rozsądkiem. Odrobina szczęścia jest potrzebna zawsze, a bez niego nie wejdzie wynik nawet najlepiej przeanalizowanych spotkań. Warto także pamiętać, że nie należy zrażać się porażkami. Nietrafione kupony to norma w przypadku gry u bukmachera. Po porażce nie powinniśmy za wszelką cenę starać się odkuć, bowiem stanowiłoby to najszybszą drogę do uzależnienia. Zamiast tego warto wciąż merytorycznie analizować mecze i podchodzić do kolejnych zakładów ze spokojem i rozwagą.