Wybierając bukmachera dla siebie najczęściej patrzymy na takie aspekty, jak jego oferta pod kątem dyscyplin sportowych, przystępność interfejsu, dostępność aplikacji mobilnej. Decydującym czynnikiem zwykle okazuje się jednak oferta promocyjna i podczas gdy większość z nas patrzy na zysk, jaki jest się w stanie pozyskać za jej pośrednictwem, istnieje jeszcze jeden ważny jej czynnik – obrót. Czym tak właściwie jest i jak wygląda u wybranych polskich bukmacherów?

który bukmacher nie wymaga obrotu bonusem
Czy w Polsce jest bukmacher, który nie wymaga obrotu bonusem?

Czym jest obrót bonusem u bukmachera?

Obrót jest czymś, co przypisuje się akcjom promocyjnym u każdego bukmachera w Polsce i na świecie. Konto użytkownika jest podzielone na dwa salda: jedno jest tym głównym, na które trafiają wpłacane przez nas środki. Możemy dowolnie nimi dysponować, wypłacając je i wydając w dowolny sposób. Drugie z kolei, bonusowe, służy środkom pozyskiwanym właśnie w ramach bonusów i promocji. Z niego nie możemy dokonywać żadnych wypłat – aby stało się to możliwe, należy przenieść je właśnie na saldo główne. Do tego z kolei potrzebne jest obrócenie nimi, a zatem wydanie ich na zakłady, określoną ilość razy i na z góry narzuconych warunkach. Zazwyczaj mamy na to określony czas, a do obrotu zaliczają się wyłącznie stawki (nie wygrane kwoty) ze zwycięskich kuponów o wskazanym przez bukmachera kursie minimalnym.

Załóżmy, że dostaliśmy 1000 złotych bonusu na konto bonusowe, które musimy obrócić dwukrotnie. Oznacza to, że na zakłady dokonane za pośrednictwem środków bonusowych musimy wydać 2000 złotych. Obstawiamy pierwsze spotkanie o kursie 2.0, wydając 200 złotych – to nasza stawka. Okazuje się, że wygraliśmy 400 złotych. To jednak wspomniana stawka zalicza się do obrotu – w takiej sytuacji mamy zatem obrócone dokładnie 200 złotych, a na naszym saldzie promocyjnym znajduje się 2400 złotych, które możemy wykorzystać do dalszego budowania obrotu.

W przypadku dalszych niejasności, najlepiej jest spojrzeć na przykłady obracania bonusem w przypadku konkretnych polskich bukmacherów, zamieszczone przez nas poniżej.

bonus w sts za darmo 2020
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Obracanie bonusu u bukmachera STS

Niestety nie ma w Polsce firm bukmacherskich, które nie wymagają obrotu bonusem, kwestia tylko tego, gdzie ten obrót jest najbardziej korzystny. Polski bukmacher STS w swojej ofercie powitalnej na stronie www.sts.pl daje typerom możliwość pozyskania 29 PLN bez depozytu z kodem promocyjnym „BETONLINE„, oraz nawet 1200 PLN w darmowych środkach, zależne od pierwszej wpłaty. Aby przenieść je z konta bonusowego na główne należy wykonać następujące czynności:

  1. Dokonać swojej pierwszej wpłaty – aby wykorzystać bonus do cna, powinna ona wynosić 1200 złotych i tego użyjemy jako przykład.
  2. 1200 złotych automatycznie trafi również na nasze konto bonusowe w ramach bonusu powitalnego (jest to równowartość pierwszej wpłaty, która zasiliła nasze konto główne).
  3. Środki bonusowe musimy obrócić trzykrotnie na kuponach o kursie minimalnym 1.91. Automatycznie trafią one na nasze konto główne.

W STS dostępny jest także freebet na poker online, czyli nową usługę gier karcianych Betgames, która od wielu miesięcy jest bardzo popularna w Polskich zakładach sportowych online.

poker online legalnie w polsce
Darmowy bonus bez depozytu w STS Betgames

Obracanie bonusu u bukmachera Betclic

Bonus powitalny u bukmachera Betclic bazuje na innych zasadach, bo zapewnia bezpieczny pierwszy zakład do 550 złotych. Żeby go otrzymać należy wpisać kod promocyjny „KOD550” podczas rejestracji na stronie www.betclic.pl. Bukmacher zwróci nam stawkę z pierwszego zakładu (a tak właściwie 88% jej wartości), jeżeli ten okaże się przegrany (maksymalnie 550 złotych zwrotu przy stawce 600 złotych). Przebiega to zgodnie z tym schematem:

  1. Dokonujemy pierwszego zakładu na kwotę 600 złotych (wtedy wykorzystamy bonus w pełni), na dowolne zdarzenie.
  2. Jeżeli kupon okaże się przegrany, na naszym koncie bonusowym pojawi się zwrot w wysokości 550 złotych.
  3. Zwrot musimy obrócić sześciokrotnie w przeciągu 30 dni, na zdarzeniach o kursie minimalnym 2.0. Oznacza to, że musimy wydać 3000 złotych przy wykorzystaniu 550 złotych przyznanych przez Betclic.

Obracanie bonusu u bukmachera Fortuna

Bonus na typowanie meczów u bukmachera Fortuna działa trochę inaczej, gdyż najpierw musimy w nim obrócić wpłacone środki, a dopiero potem otrzymamy środki bonusowe. Te trafią jednak bezpośrednio na nasze konto główne w wysokości pierwszego depozytu (maksymalnie 1000 złotych). Przebiega to właśnie tak:

  1. Dokonujemy wpłaty, najlepiej w wysokości 1000 złotych.
  2. Obracamy środki z konta głównego czterokrotnie, na kuponach z minimum 3 zdarzeniami i minimalnym kursie całkowitym 1.90.
  3. Spełniając powyższe warunki w ciągu 30 dni, na nasze konto główne trafią środki równe pierwszemu depozytowi, ale nie wyższe niż 1000 złotych. Nie trzeba ich już obracać.