Argumentów przemawiających za grą w ruletkę jest naprawdę bardzo dużo. Coraz więcej osób przekonuje się, że jest to choćby ciekawy sposób na to, aby atrakcyjnie spędzać wolny czas. Dodatkowo to alternatywa, aby inwestować własne oszczędności. Osobom początkującym oczywiście nie radzimy, aby wydawać od razu wszystkie swoje pieniądze. Trzeba to robić rozsądnie. Okazuje się, że można grać – w kasynach stacjonarnych albo internetowych – nie tylko w jedną odmianę ruletki. Występują 2 najważniejsze rodzaje tej konkretnej gry. Jest to ruletka amerykańska i europejska. Jakie są najważniejsze różnice? Co można obstawiać?

ruletka w kasynie
Ruletka Amerykańska czy Europejska? Gdzie i jaka jest różnica?

O co chodzi w ruletce?

Bardzo dużo osób zastanawia się właśnie nad tym tematem – chodzi nam o ludzi początkujących. Ruletka to ogólnie gra bardzo prosta. Wydaje nam się, że zdecydowanie łatwiejsza do ogarnięcia niż na przykład poker Texas Hold’em itp. Należy zdawać sobie sprawę z tego aspektu. Tak naprawdę głównym zadaniem zawodnika jest wybranie danego pola lub pól. Trzeba tam postawić swoje żetony. Co dzieje się dalej? Następuje zakręcenie kołem. Od tego, co wypadnie zależy, czy wygracie, czy niekoniecznie. Załóżmy, że wytypowaliście pole czerwone. Wypadło czarne? Albo zielone? Wtedy niestety przegrywacie postawione pieniądze… Jeśli natomiast wypadnie czerwone, to wtedy wygrywacie. Chyba już na podstawie tego przykładu można stwierdzić, że nie ma tutaj nic skomplikowanego, prawda?

Typując czarne albo czerwone macie praktycznie 50% szans na wygraną. Piszemy „praktycznie”, ponieważ w zależności od odmiany ruletki mamy jedno albo 2 zielone pola. Zaraz dowiecie się o tym nieco więcej. Kasyna internetowe przygotowały dla swoich użytkowników stoły z rozmaitymi limitami. Możecie grać wirtualnie i nie ryzykować ani jednej złotówki. Możecie również obstawiać bardzo dużo pieniędzy – pamiętajcie jednak, aby to były kwoty, które ewentualnie możecie przegrać. Nie ryzykujcie pieniędzy odłożonych na czynsz, książki dla dzieci, leki, jedzenie itp.

sts kod promocyjny betonline
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Charakterystyka ruletki amerykańskiej

Ruletka amerykańska jest w Europie mniej popularna niż europejska. Nie tylko ze względu na to, że zawodnicy podchodzą do tego wszystkiego mocno patriotycznie. Chodzi o to, że ruletka amerykańska to gorsze warunki w kontekście ewentualnego wygrywania. W tym przypadku koło zostało podzielone na łącznie 38 pól. Mamy 18 pól czarnych oraz czerwonych. Cały czas brakuje jednak dwóch jednostek. Stawkę uzupełniają 2 zielone pola: 0 oraz 00. Można powiedzieć, że dzięki tym numerom kasyna stacjonarne albo internetowe – oferujące ruletkę amerykańską – już na samym początku mają kilka procent przewagi nad zawodnikami.

Właśnie dlatego napisaliśmy, że grając czarne albo czerwone (albo parzyste lub nieparzyste) macie na samym początku niecałe 50% szans na wygraną, chociaż pewnie niektórym wydawało się, że tutaj są tylko dwie możliwości. Matematycy bez wątpienia szybko sobie wyliczą, że nawet kilka procent przewagi przy każdej pojedynczej rozgrywce to naprawdę sporo. Właśnie dlatego ludzie szukają takich odmian, które zagwarantują im fajną zabawę, ale również stosunkowo wysokie prawdopodobieństwo wygranej.

Główne cechy ruletki europejskiej

Na pierwszy rzut oka tak naprawdę nie ma tutaj żadnych wielkich różnic. Trzeba jednak uważnie przypatrzeć się na koło ruletki. Mamy tutaj łącznie jedno pole mniej. Koło składa się z 37 pól. Gracze mogą obstawiać 18 pól czarnych oraz tyle samo czerwonych. Ostatnie pole to zielone – oznaczone 0. Nie ma tutaj natomiast drugiego zielonego pola 00. Jak to przekłada się na naszą grę? Z takich wiadomości można być wyłącznie zadowolonym. Szczególnie, że dzięki temu o kilka procent zmniejsza się przewaga kasyna przy pojedynczej rozgrywce. Niektórym może wydawać się to mało.

Jeśli jednak będziecie grać w dłuższym wymiarze czasowym – w ruletkę amerykańską oraz europejską – to na pewno zauważycie, że te kilka procent to naprawdę bardzo dużo. Jeśli chodzi o samą grę, to tak naprawdę nic się nie zmienia. Wszystkie pozostałe pola są dokładnie takie same. Inny jest po prostu układ i liczba rozdzielonych sektorów. Szczęście jest takie, że dobre firmy hazardowe mają w swojej ofercie ruletkę europejską. Każdy zawodnik musi się z tego powodu cieszyć, ponieważ dzięki temu na samym początku jego szanse na wygraną bardzo mocno idą do góry.

Jakie zakłady są do typowania?

Co można typować? W dzisiejszym artykule dowiedzieliście się już, że można grać opcje czarne albo czerwone, parzyste albo nieparzyste itp. Tutaj prawdopodobieństwo wygranej jest bliskie 50%. Rekomendujemy grę w ruletkę europejską, gdzie szanse na zwycięstwo są po prostu już na samym początku większe. Można również grać takie zakłady, jak pojedynczy numer, 2 numery, 3 numery, 4 numery, 5 numerów itp. Do wyboru jest również linia, kolumna, poszczególne tuziny, sektory (od 1 do 18 oraz od 19 do 36). Ogólnie jesteśmy przekonani, że tutaj nie zabraknie wam możliwości. Można grać bardzo bezpiecznie albo bardzo ryzykownie. To już zależy od waszych preferencji i indywidualnie wybranej strategii.

_____________
Udział w nielegalnych grach hazardowych jakim jest kasyno i poker w internecie jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny wyłącznie dla osób pełnoletnich.