Przez wiele osób ruletka jest uważana za grę szatańską – w końcu suma liczb na kole wynosi dokładnie 666. Na pewno ta liczba coś wam mówi, prawda? Piszemy to oczywiście z lekkim przymrużeniem oka. Dużo osób w ogóle się tym nie przejmuje i chętnie grają w ruletkę. Odmian tej gry nie brakuje – również w kasynach internetowych. Dzisiaj dowiecie się, jakie są najpopularniejsze. Dlaczego jeszcze warto przeczytać poniższy wpis? Poznacie również najpopularniejsze strategie, które są stosowane przez zawodników grających w ruletkę.

ruletka strategia gry
Skuteczna strategia obstawiania w ruletce

Jakie są popularne odmiany ruletki?

Kasyna internetowe starają się, aby użytkownicy byli pod wieloma względami zadowoleni z oferty skierowanej w ich kierunku. Nie brakuje różnych odmian tej właśnie gry. Między innymi można zdecydować się na ruletkę amerykańską. Dlaczego jest ona mniej popularna niż na przykład odmiana europejska? Zaraz się wszystkiego dokładnie dowiecie. Każdy zawodnik musi wiedzieć, że ruletka amerykańska składa się łącznie z 38 pól. To nie tylko klasyczne pola od 1 do 36. Na kole nie brakuje również dwóch zielonych pól 0 oraz 00. Dla gracza jest to natomiast niezbyt korzystna informacja. Jest większe prawdopodobieństwo przegrania pieniędzy. Ruletka europejska składa się z 37 pól. To cyfry od 1 do 36 oraz zielone pole 0. Nie ma drugiego zielonego pola 00.

Już na samym starcie gracz ma zatem kilka procent większe szanse na wygraną. Kasyna stacjonarne w Polsce czy internetowe, które oferują grę zwykłą – oraz poprzez tryb na żywo – mają również inne odmiany do wyboru. Każdy zawodnik przed rozpoczęciem gry musi dokładnie się ze wszystkim zapoznać. Po to, aby mieć pewność, że zna dokładnie wszystkie najważniejsze zasady. To niezbędne, aby gra w ruletkę mogła przynieść spore pieniądze.

legalny bukmacher betfan oferta bonusów
Legalny bukmacher Betfan – Kod promocyjny na darmowy bonus

Co można obstawiać w ruletce?

W ruletce można obstawiać różne zakłady. Niektórzy grają na przykład tylko albo na czarne, albo na czerwone. Jakie są inne zakłady typu dwudrogowego? Można typować albo na parzyste, albo na nieparzyste. Gracze mają mnóstwo kombinacji do wyboru. Są hazardziści, którzy typują na przykład tylko jedno pole. Ewentualna wygrana robi naprawdę bardzo duże wrażenie. Kłopot jednak polega na tym, że szansa na osiągnięcie swojego celu jest naprawdę stosunkowo niewielka. W przypadku ruletki europejskiej mamy bowiem łącznie 37 pól, a jeśli wytypujecie tylko jedno pole, to sami wiecie, jakie jest prawdopodobieństwo wygranej…

Dużo osób typuje na przykład przedział od 1 do 18, albo od 1 do 12 itp. Dlatego właśnie warto zapoznać się z odmianą konkretnej gry. Zresztą, wszystko jest na ogół bardzo intuicyjne. Wystarczy, że wejdziecie na grę i od razu zobaczycie, co może być obstawiane. Przeważnie jest tak, że wystarczy położyć żeton na konkretnym polu. Wtedy podświetlają się pola, które są przez was typowane. Możecie potem zmniejszyć lub zwiększyć ich ilość.

Gra progresją jest w ruletce opłacalna?

Od razu trzeba zaznaczyć, że nie ma jednego, całkowicie skutecznego sposobu gry w ruletkę europejską, amerykańską itp. Są jednak często wybierane strategie przez zawodników. Chodzi między innymi o progresją. Na czym to polega w praktyce? Tutaj gracz na początku wybiera zakład typu dwudrogowego. Gra zatem albo na czarne, albo na czerwone (może obstawiać parzyste lub nieparzyste itp.). Przypuśćmy, że interesuje was gra wyłącznie na czerwone, ponieważ jest to wasz ulubiony kolor albo ulubiony kolor narzeczonej itp. Na początek możecie zagrać za 1 zł. Co stanie się, jeśli rzeczywiście wypadnie czerwone? W takim razie wygrywacie i musicie rozpocząć grę od nowa. Kiedy wypadnie czarne, to wtedy stawka musi iść dwukrotnie do góry. Przy drugim i trzecim podejściu również wypadło czarne?

sts kod promocyjny betonline
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Postawa gracza musi być dokładnie taka sama. Należy konsekwentnie dwukrotnie zwiększać stawkę. Jest to tak wszystko pomyślane, aby w końcu odrobić poprzednie porażki i dodatkowo wyjść na swoje. Załóżmy, że wygraliście przy czwartym podejściu. Łącznie zainwestowaliście zatem 15 zł. Wygraliście natomiast w sumie 16 zł (bo przelicznik przy stawce 8 zł wynosi jak zawsze 2). Widać, że nie są to żadne kokosy. Niektórzy jednak robią dziennie kilkadziesiąt takich serii. Teoretycznie bez większego trudu można wygrywać pieniądze. Tylko teoretycznie, bo historia zna przypadki osób, którym na przykład czarne wypadło kilkanaście razy z rzędu. Ważne jest, aby wystarczyło wam gotówki na jak najwięcej poziomów gry. Nie oczekujcie też, że za każdym razem uda wam się wygrywać tym sposobem.

Jakie są inne sposoby obstawiania?

Dużo osób potwierdza, że progresja w przypadku ruletki nie jest pod wieloma względami optymalnym rozwiązaniem. Hazardziści szukają zatem pewnych modyfikacji. Grają na przykład zakłady trójdrogowe, a nie dwudrogowe. Wtedy przelicznik jest oczywiście zdecydowanie bardziej korzystny. Prawdopodobieństwo przegranej też jednak rośnie… Z drugiej strony tak można ustawić kolejne stawki, aby mieć gotówki na więcej poziomów. Duża liczba opcji do typowania sprawia, że można realizować rozmaite strategie. Są na przykład osoby, który obstawiają łącznie 20, 25, 30 pól itd. Wszystko zależy od tego, jak dużo macie pieniędzy i jak bardzo chcecie ryzykować.

_____________
Udział w nielegalnych grach hazardowych jakim jest kasyno i poker w internecie jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny wyłącznie dla osób pełnoletnich.